Sıkça Sorulan Sorular

You are here:

Sıkça Sorulan Sorular

Site / site yaşamına dair sıkça sorulan sorular ve cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz. Öğrenmek, sormak istediğiniz tüm konular ile ilgili olarak info@soyakayisigievleri.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Site sakinlerinin biri tarafından bahçe partisi vb. yapılması esas olarak sadece ilgili birimler tarafından onaylanmış ve yönetimce teyit edilmiş, protokol ile mümkün olabilecektir.
Sitede köpek, kedi, kuş gibi evcil hayvan barındırmak ancak komşuluk hukuku kurallarına aykırı olmamak, ana taşınmazda bulunan diğer komşuları rahatsız etmemek şartı ile mümkündür. Evcil hayvanlar Yönetim tarafından belirlenen yerler dışında gezdirilemez ve bağlanamaz. Spor ve çocuk oyun alanlarına evcil hayvan sokulamaz. Ayrıca hayvanların dışkılarının temizlik işinden de evcil hayvan sahipleri sorumlu oldukları unutulmamalıdır.
Barbekü yapılması site sakinlerine rahatsızlık verileceği düşünülerek, havuz çevresi ve ortak alanlarda barbekü yapılamaz. Çevreye rahatsızlık veren veya tehlike arz eden toplu yemek ve piknik alanı gibi kullanılmaz.
Havuzlarımız öncelikle sakinlerimizin ve sonra misafirlerinin faydalanması için amaçlanmıştır. Pazar ve benzer tatil günleri misafirler havuzlardan yararlandırılırken; ilgili sakinlerin haklarının korunmasına özen gösterilmelidir. Diğer günlerde de havuza davet edilen misafir sayısında dikkatli davranılması tavsiye edilir. Konutlarda yardımcı olarak çalışan hizmetliler ve bakıcılara havuzlar kullandırılamayacaktır.
Site yönetiminden alacağınız banka bilgileri ile havale eft veya otomatik ödeme talimatıyla veya site yönetimine tahsilat makbuzu ile nakit ödeyebilirsiniz.
Konutlarda klimalarınızı balkon içlerine monte etmeniz gerekmektedir. Balkon dışında uygulanacak klima montaj işlemi ancak yönetimin belirlediği hususlar ve yerler çerçevesinde gerçekleşir.(daha detaylı bilgi için site yönetimi ile temas kurmanız gerekmektedir)
Taşınmalarınızda sitemiz ile her türlü ilişiğin kesilebilmesi için mesai saatleri dahilinde site yönetiminden alacağınız aidat borcunuzun olmadığını gösterir belgeyi güvenliğe ibraz etmeniz gerekmektedir. Sitemize 8 teker ve üzeri büyük kamyon girişi yasaktır. Gelen büyük kamyonlar site dışında bekletilir küçük kamyonetlere yüklenen eşyalar aktarılarak taşıma işlemi gerçekleşecektir.
Kira kontratı veya tapunuzla yönetime kayıt yaptırmanız gerekir. Kayıt esnasında Site Yönetimi tarafından istenilecek diğer evraklar; Malik-Sakin tanıma formunu doldurup evraklarınızı eksiksiz teslim ettiğinizde kayıt işleminiz tamamlanmış olur. Sitemize 8 teker ve üzeri büyük kamyon girişi yasaktır. Gelen büyük kamyonlar site dışında küçük kamyonetlere aktarılarak taşıma işlemi gerçekleşecektir.